Музей школи "Пам'ять"

Музейна педагогіка є одним з найважливішим важелем у справі виховання підростаючого покоління на засадах патріотизму, любові до Батьківщини, відродження історичних традицій. Тому, завданням музею “Пам’ять” спеціалізованої школи № 43 є формування світогляду учнів, вшанування культурної та історичної спадщини нашого народу. Взаємодія музею та школи дає можливість навчати та виховувати, пропагувати знання з історії та культури, розвивати художні та естетичні смаки, виховувати повагу до історії  рідного краю.

Учасник Великої Вітчизняної війни, колишній учень нашої школи Галябарник Андріан Прокопович  та  представники ветеранської організації нашого району допомогли створити експозицію музею, яка розповідає про участь України у Другій світовій війні.

Матеріали, представлені на стендах дають можливість проводити уроки мужності, екскурсії, уроки пам’яті та зустрічі з ветеранами. Спілка ветеранів Солом’янського району надає шкільному музею велику допомогу у зібранні матеріалів. Для учнів школи проводилися екскурсія до Дня Партизанської Слави, річниці визволення Києва та України від німецько-фашистських загарбників, до Дня захисника Вітчизни.

Так вже склалася доля, що під час Другої Світової війни на сучасному подвір’ї школи знаходився будинок, у якому було розміщено явочну квартиру та передавач місцевої підпільної організації. Сьогодні на стіні школи знаходиться меморіальна дошка, присвячена цим подіям.

Адміністрація школи разом з учнями та  екскурсоводами шкільного музею щороку беруть участь у покладанні квітів на Солом’янському меморіалі, присвяченому річницям визволення Києва та визволення України від німецько-фашистських загарбників.

У нашій школі працює  волонтерська дитяча організація  учнів 5-11-х класів «З добром у серці». Волонтерська організація має декілька напрямків у своїй роботі, один з яких «Ветерани - молодь – майбутнє». Радою старшокласників було розроблено проект волонтерського руху «Ветеран живе поруч з нами», в рамках якого за кожним класом було закріплено ветеранів, над якими опікувалися наші учні.

Новим напрямком роботи з 2009 року  є співпраця волонтерського загону з Радою ветеранів мікрорайону Батиївський, відвідування та привітання з Днем народження та ювілеями учасників та ветеранів війни. Залучаючи до такого виду роботи наших вихованців ми керуємося єдиним правилом: «Хто не пам'ятає свого минулого, той не гідний свого майбутнього». Ми впевнені в тому, що закладаємо в їх душі добро, формуємо в них культуру поведінки, усвідомлення себе частиною світу, почуття відповідальності, прищеплення загальнолюдських моральних цінностей - співчуття, поваги, готовності прийти на допомогу, адже саме ці принципами є основними у вихованні та соціалізації молодої людини, як гідного громадянина своєї держави, який поважає історію свого народу.

БЛОКПОСТ ПАМ'ЯТІ

На виконання цільового проекту «Громадянин – патріот України» та  договору про співпрацю з МАДФ «Цитадель»,  екскурсоводи шкільного музею «Пам’ять» спеціалізованої школи №43 «Грааль» разом зі своїм керівником Доманською О.В. відвідали 20 квітня 2016  року   виставку "Блокпост Пам’яті", яка була організована зусиллями активістів, рідних і близьких загиблих воїнів-гвардійців. Експонатами виставки були особисті речі військовослужбовців-учасників АТО, які віддали свої життя за соборність, суверенітет, незалежність і територіальну цілісність нашої держави: іконки, шеврони, молитовники, телефони, а також короткі біографічні історії про них та їхню військову службу.

Серед присутніх гостей були батьки загиблих українських воїнів: мати Вадима Наумова, родина Андрія Шанського, мати Ігоря Брановицького.

Хочеться вірити, що пам'ять про них та їхню мужність стане прикладом для  виховання наступних поколінь українських патріотів, які так само будуть здатні захистити рідну землю.

До 55-річчя школи №43

Працівникам народної просвіти і будівникам шкіл

Когда фашизм мы победили.

Мир от чумы освободили.

Солдат сказал : "- Конец войне.

Долой войну - пора отстраивать страну."

И снова в бой вступил освободитель

Борис Киреев школ строитель,

Володя Новиков по музыке учитель.

С разрухой дрался победитель.

Кондратьєв, білорус, солдат.

Директор школи, як комбат.

Зібрав працівників народної "Просвіти",

Щоб діточок у новій школі вчити.

Що треба дітям вміти, знати?

Як далі гідно жити?

Природу нашу берегти.

Вітчизну і життя любити.

Побудували нову школу

Тепер тут вчаться правнуки й онуки.

Щоб бути гідними своїх батьків.

Штурмують для свого життя науки.

Сорок третя добре вчить дітей.

Велика вчителям подяка від людей.

Знання - повітря для людини.

Життя, повітря і знання єдині.

Сьогодні наша Школа - Храм Знання.

Сонечко просвіти.

Наша ненька, вчитель наш.

Ми всі її діти!

Колишній учень школи Олександровської Слободи Галябарник Андріан Прокопович