Спеціалізована школа №43 з поглибленим вивченням

предметів суспільно-гуманітарного циклу "Грааль" Солом'янського району м. Києва

Історія школи №43 формувалась протягом багатьох десятиліть. Граніт науки почали закладати тут ще в далекому 1911 році, коли з’явилося селище на південь від Солом’янки і одержало назву Олександрівська Слобода. По вулиці Садовій, 2 була побудована перша дворічна церковно-приходська школа. У період з 1918 по 1922 роки у цьому будинку знаходилась початкова школа «Просвіта» Олександрівської Слободи. А з 1922 по 1952 роки тут існувала неповна середня школа № 10 Південно-Західної залізниці.

У 1952 році в Залізничному районі на вул. Івана Клименка, 17, колишній Преображенській, була відкрита середня загальноосвітня школа № 43. У 1979 році у школі навчалося 1360 учнів по 47 учнів у класі. Задовольнити вимоги свого мікрорайону школа  не могла. Тому в 1986 році був добудований другий корпус школи зі спортивним та актовими залами, навчальними кабінетами, їдальнею. У 1987 році в школі навчалося 1605 учнів, і школа продовжувала працювати в дві зміни..

З 2001 року перший корпус перебував на реконструкції, яка завершилась у 2003 році. З 1 вересня 2007 року школа № 43 несе відповідальну місію спеціалізованої школи № 43 з поглибленим вивченням предметів суспільно-гуманітарного циклу «Грааль».

За результатами роботи у 2010 році школа нагороджена Дипломом як кращий навчальний заклад Солом’янського району.

Сьогодні у школі працює 72 педагогів, 1003 учні у 36 класах.

Гімн школі

Слова: Катерини Третяк

Музика: Віри Лабінської

Мов, голубка сизокрила,

Гарна, як ніколи.

Розквітає Україна.

З нею рідна школа.

У найчарівнішому краї,

В Києві чудовім,

Гарно й весело нам вчиться

В найріднішій школі,

Приспів:

Є найкраща в світі школа

Сорок третя, сорок третя

Затишна, мов рідний дім,

Добро й знання несе усім.

Учні йдуть до школи радо,

Знаючи, що там розрадить

Гарна, мов квітуча вишня,

Любих вчителів усмішка.

Тих, що так нас розуміють

І навчати мудрості уміють,

Що похмурий день завзято

Перетворюють на свято.

Приспів

Коли осінь заграє багрянцем,

За вікном сріблястий дощик піде,

В класах наших сяятиме сонце

І печаль стороною пройде.

На цікавих й веселих уроках

Сум і лінощі тануть вмить.

І нехай вересневої днини

І ще довгі літа перший дзвоник дзвенить!

Приспів