Коротко  про  БУЛІНГ

Закон про булінг передбачає чіткий алгоритм дій

1.               Якщо дитина стала свідком булінгу в закладі освіти, передусім вона може розказати про це батькам, вчителю, психологу або безпосередньо директору.

2.               Дитина може звернутися на гарячу лінію ГО «Ла Страда – Україна» з протидії насильству в сім’ї або захисту прав дітей, до соціальної служби з питань сім’ї, дітей та молоді, до Національної поліції або Центру надання безоплатної правової допомоги.

3.               Якщо свідком булінгу став педагог або інший працівник школи, то він має повідомити керівника закладу незалежно від того, чи поскаржилась йому жертва булінгу чи ні.

4.               Після отримання звернення дитини, відповідна особа або орган інформує керівника закладу освіти у письмовій формі про випадок булінгу. Директор школи має розглянути таке звернення та з’ясувати всі обставини булінгу. Надалі директор має скликати засідання комісії з питання розгляду випадків булінгу та окреслити подальші дії.

5.               Якщо комісія визнала, що це був булінг, а не одноразовий конфлікт, то очільник закладу зобов’язаний повідомити уповноважені підрозділи органів Національної поліції України та Служби у справах дітей.

6.               До складу такої комісії можуть входити педагоги, психолог, соціальний педагог, бать постраждалого та «булера», керівник закладу та інші зацікавлені особи.

7.               У разі, якщо комісія не кваліфікує випадок як булінг, а постраждалий не згодний з цим, то він може одразу звернутись до органів Національної поліції України.

Телефони довіри

-         Гаряча лінія Національної поліції України 0 800 500 202

-         Національна дитяча «гаряча» лінія «Ла Страда-Україна»  – 0 800 500 225 або  116 111 (для дзвінків з мобільного)

-         Гаряча телефонна лінія щодо булінгу 116 00